TEDDY EDDIE

Klinika Obcego Języka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia z języka angielskiego z Teddy Eddie psotnym misiem, który zachęca dzieci do mówienia po angielsku używając pełnych zdań i zwrotów. Teddy Eddie to przezabawny miś, z którym nauka to fantastyczna przygoda i zajęcia są pełne humoru. Z misiem Teddy Twoje dziecko pokocha język angielski.

Teddy Eddie angielski dla dzieci Klinika Obcego Języka Libiąż
Klinika Obcego Języka zajęcia angielskiego dla dzieci Libiąż
Oficjalna strona metody: www.edubears.pl

STWORZONY PRZEZ SPECJALISTÓW

b10

Jest to kurs angielskiego dla dzieci stworzony przez grupę doskonałych specjalistów: anglistów , metodyków, native speakerów, muzyków oraz pod okiem najsurowszych recenzentów – czyli dzieciaczków.

Wiedzieliśmy, że do będzie najlepsza metoda dla naszych przedszkolaków więc zostaliśmy jako pierwsi w Libiążu, Chrzanowie, Chełmku, Oświęcimiu i okolicach akredytowanym centrum metody Teddy Eddie – English for Kids.

ANGIELSKI DLA DZIECI W WIEKU: 2-7 LAT

Teddy Eddie sprawia, że dziecko przyswaja do pięciu razy więcej słów niż przy użyciu standardowych podręczników. Swobodna rozmowa jest możliwa szybciej, niż w przypadku używania innych metod. Rodzic bardzo szybko widzi efekty nauczania, które rozciągają się poza znajomość słówek ? wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, co poprawia jego zdolności kojarzenia.

TEDDY EDDIE to metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki.

PRZYJAZNY MIŚ

a229

Motywem przewodnim kursów opartych na metodzie jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego!

Program Teddy Eddie powstał w odpowiedzi na pewien niedosyt ze strony rodziców, nauczycieli, a nawet samych dzieci. Skarżyli się oni na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest tak mało mówienia, a tak wiele kolorowania.

U nas zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego. Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach.

STRUKTURA

Pierwszym celem Programu jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci.

Bogactwo treści i materiałów! Ten ambitny program pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej ilości słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie do TEDDY EDDIE a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

TEDDY EDDIE AND HIS SOCK

Kurs TEDDY EDDIE AND HIS SOCK jest bogaty także pod względem ilości elementów wchodzących w skład zestawu ucznia: wspaniała książka, naklejki, kolorowanki, to obecnie standard – my dodaliśmy płytę CD i DVD, zestaw secret booklet (mini zestaw z obrazkami), a wszystko to spakowane w poręcznym, kolorowym worku-plecaczku. Nie zapomnieliśmy także o rodzicach. Dla nich przygotowaliśmy Poradnik, aby mogli ze swoimi pociechami korzystać z programu także w domu. Program Teddy Eddie jest:

a230
 •  Przyjazny, ponieważ nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach i w ładnych, kolorowych salach

 • Ambitny, ponieważ zawiera wyjątkowo duży zasób słów, zwrotów i tekstów, a same zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pod stałym nadzorem metodycznym

 • Wesoły, bo zawiera dużo dziecięcego humoru i bajkową oprawę

 • Bliski naturalnemu przyswajaniu języka

 • Prawdziwie komunikacyjny

 • Wielopoziomowy – gwarantuje rozwój, płynne przejścia na kolejne poziomy oraz kontynuację procesu nauczania

 • Elastyczny, ponieważ zaspokaja potrzeby dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie

 • Bogaty – zarówno jeśli chodzi o zestaw ucznia, jak i materiał językowy pozwalający na całkowite ‚zanurzenie się’ w języku obcym

 • Przyjazny rodzicom – zawiera ‚Poradnik dla rodziców’ oraz zapewnia bieżącą informację na temat kursu w postaci lekcji otwartych, regularnych e-maili, spotkań z rodzicami oraz rzetelnego systemu ewaluacji postępów dziecka

 • Wiarygodny, bo zasady licencyjne stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli

WYSOKI STANDARD

Łączymy PRAWDZIWĄ NAUKĘ Z DOSKONAŁĄ ZABAWĄ(my traktujemy bardzo poważnie nauczanie dzieci, ale ich nie przemęczamy i nie zanudzamy) zasady LICENCYJNE stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli CAŁOŚCIOWY program pozwalający na KONTYNUACJE do 7 roku życia ( na rynku prawie brak kursów na wyższych poziomach dla np. 6 czy 7-latków) wyjątkowo BOGATY ZESTAW UCZNIA, pozwalający rodzicom na kontynuowanie zajęć z językiem W DOMU W PROSTY, NIEWYMAGAJĄCY SPOSÓB (np. włączenie DVD) bardzo ELASTYCZNY jeżeli chodzi O WIEK, POZIOM, UMIEJĘTNOŚCI I PREDYSPOZYCJE dzieci – nawet w mieszanych grupach każde dziecko wyciągnie maksymalnie dużo korzyści (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, do umiejętności komunikacyjnych) postać EDDIEGO I SKARPETY jako motywy przewodnie program NIE JEST NUDNY – dzieci naprawdę LUBIĄ ZAJĘCIA, postaci opowiadań i humor, który przemawia do właśnie tej specyficznej grupy wiekowej nieporównywalne z żadnym innym programem BOGACTWO JĘZYKOWE – mnóstwo opowiadań, tekstów, słuchowisk stwarza możliwość „zanurzenia się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym). Uwaga: nikt NIE ZMUSZA DZIECKO DO SZKOLNEJ FORMY UCZENIA SIĘ i odrabiania lekcji! dzieci uczą się SŁOWNICTWA W KONTEKŚCIE ZDAŃ, TEKSTÓW I SYTUACJI, a nie jako serii pojedynczych słówek

LEKCJE

 • Każda Księga Programu Teddy Eddie przewidziana została na 60 spotkań po 35 minut ( 2 – 3 latki) lub po 45 minut ( 4 – 7 latki).

 • Lektorzy prowadzący kursy Teddy Eddie uczestniczą w serii szkoleń dotyczących metodyki nauczania języka obcego, specyfiki pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz pracy z Programem. Lekcje są regularnie podlegają hospitacji i są omawiane z Opiekunem Programu

 •  Bardzo ważnym aspektem Programu jest stały kontakt lektora z rodzicami:

  - Lekcje otwarte

  - Maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu

  - Regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy czy indywidualnych dzieci udzielane po zajęciach

  - Pisemne raporty o postępach dziecka raz w semestrze

SKŁAD ZESTAWU

 • PODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI

 • PORADNIK DLA RODZICÓW

 • CD

 • DVD

 • SECRET BOOKLET – MINI-KSIĄŻECZKA Z OBRAZKAMI*

 • SECRET STICKERS – ZESTAW NAKLEJEK**

 • TECZKA Z RĄCZKĄ


* dotyczy ksiąg RED, YELLOW oraz BLUE ** dotyczy księgi GREEN oraz: muliROM z materiałami metody deDOMO – specjalna dedykowana wersja dla programu Teddy Eddie

b134

DEDOMO

deDOMO jest propozycją, nie obowiązkiem i nie stanowi integralnego elementu naszych programów i kursów – jest po prostu bardzo dobrą pozycją dydaktyczną, którą szczerze polecamy. Promujemy ją z kilku powodów, które zostawiamy Tobie, Rodzicu, do rozważenia. Jeżeli uznasz, że warto, świetnie, jeżeli nie będzie takiej możliwości, nikt nie będzie ani Tobie ani dziecku robił wyrzutów.

1

deDOMO jest zabawą językową angażująca rodziców i dzieci. Wprowadza język angielski do domu i sprawia, że od czasu do czasu jest po prostu obecny. Dzięki temu angielski nie jest już taki obcy i wytwarza się taki specjalny grunt rodzinny nastawiony na dwujęzyczność: członków rodziny język obcy interesuje, rodzice doceniają wysiłki dzieci, a wszystko to bez stresu i prawdziwie komunikacyjnie. Pieczętujemy takim zachowaniem istnienie obcego języka jako czegoś wartościowego i potrzebnego – i nie są to puste słowa! Dzieci wychowane na takim „gruncie” rosną ze świadomością potrzeby języka obcego i jego obecność jest po prostu naturalna. Prawie na pewno ten język nie pozostanie dla nich długo „obcy”.

2

Dom daje bez wysiłku to, o co w klasie trzeba czasem walczyć, a czasem jest wręcz niemożliwe: autentyczność sytuacji. A tak naprawdę języka potrzebujemy właśnie do porozumiewania się w życiu, nie na lekcji. Dlatego te krótkie, często kilkunastosekundowe deDOMOWE okazje działają cuda i pozwalają na prawdziwe wykorzystanie języka w określonym celu. Dzieci zazwyczaj znają słownictwo i struktury z lekcji i w kontrolowanej sytuacji złożyły już daną wypowiedź wiele razy. Można powiedzieć, że ją „umieją”. Niestety, często okazuje się, że jak znajdą się w sytuacji życiowej, gdzie mogłyby jej użyć (np. na wakacjach za granicą), jakoś nie potrafią odszukać potrzebnych informacji w głowie lub idzie im to jak po grudzie. Prawda jest taka, że potrzeba bardzo wielu takich wystąpień, żeby uczeń się „odblokował”, żeby nauczył się reagować językiem obcym spontanicznie i trafnie. Dlatego używanie w pojedynczych sytuacjach angielskiego w domu jest niejako „spustem” już załadowanego „rewolweru” (rewolwer to wiedza i umiejętności dzieci :). Kilka razy dziecko się zatnie, ale za kolejnym wystrzeli bez zająknięcia. W domu sytuacje się powtarzają, więc jest duża szansa na wyćwiczenie rzutkich odpowiedzi. I nie szkodzi, że ich wachlarz jest ograniczony – chodzi o to, że dziecko uczy się samego mechanizmu i już potem łatwiej będzie korzystać z wiedzy nabytej w szkole – będzie wiedziało jak uruchomić odpowiednie „procesory”. To, co zadziała z dziećmi, zadziała także na Was, drodzy Rodzice. Tak więc jeżeli znacie odrobinę angielski, ale jest on dla Was bardzo „obcy” :), tym bardziej bawcie się w deDOMO – skorzystacie na pewno! Jeżeli znacie dobrze angielski, wykorzystajcie ten fakt, żeby podbudować i wesprzeć swoje pociechy. Do zabawy z deDOMO potrzebny jest zestaw poradników i płyt.

Do zestawów kursowych Teddy Eddie dodaliśmy multiROM deDOMO gratis. Klika wskazówek zamieściliśmy także w poradniku dla rodziców.

Facebook